Járványügyi tájékoztató

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma a Nemzeti Népegészségügyi Központtal és az Operatív Törzzsel együttműködve, intézkedési tervben foglalta össze a szükséges intézkedéseket a 2020/2021. tanévben a köznevelési intézményekben a járványügyi készenlét idején alkalmazandó eljárásrendről.

A  Nagycserkeszi Mikszáth Kálmán Általános Iskolában a járványügyi készenlét idején alkalmazandó eljárásrend módosítása 2020.09.09-től:

Járványügyi Intézkedési Terv 2020

Járványügyi Protokoll Nagycserkeszi Mikszáth

A járványügyi készültségi időszak védelmi intézkedéseiről szóló 431/2020. (IX. 18.) Kormányrendelet értelmében a köznevelési intézményekben 2020. október 1-jétől kötelező a foglalkoztatottak és a tanulók testhőmérsékletének mérése érkezéskor.

A döntés értelmében foglalkoztatott, illetve a tanuló csak akkor mehet az intézménybe, ha az érkezéskor mért testhőmérséklete nem haladja meg az országos tisztifőorvos által meghatározott mértéket (37,8 °C). A gyermek esetén, ha testhőmérséklete az ismételt mérés alapján is eléri vagy meghaladja ezt a mértéket, a többi gyermektől el kell különíteni és erről a szülőt vagy a törvényes képviselőt haladéktalanul tájékoztatni kell. Iskolánkban a főbejáratnál történik a testhőmérés.

Iskolánkba a szülők

csak előzetes egyeztetéssel, indokolt esetben, maszkban lázmérés és kézfertőtlenítés után léphetnek be!

Felhívjuk az iskola közösségéhez tartozók – szülők, pedagógusok, tanulóink – figyelmét, hogy hiteles forrásokból tájékozódjanak!

Az oktatással kapcsolatos híreket a www.kormany.hu és a www.oktatas.hu felületein lehet/kell követni.
Az aktuális intézményre vonatkozó információkat folyamatosan közzé tesszük, illetve a járványügyi adatokat naponta frissítjük az iskola honlapján.
További információért fordulhatnak a szülők az osztályfőnökökhöz, az általuk kijelölt információs csatornán, valamint érdeklődhetnek az intézmény telefonszámán.

Mivel a gyerekek egészsége mindennél fontosabb számunkra, kihasználjuk a kellemes időjárást, igyekszünk minél több ideig a szabadban tartózkodni, odafigyelünk a rendszeres fertőtlenítésre, szellőztetésre, távolságtartásra, ezzel is hozzájárulva a tanulók egészségének megőrzéséhez.

Intézményünkben a COVID járványban a mai napig megbetegedést nem észleltünk sem diákok, sem pedagógusok között.

Iskolánk mai napi járványügyi adatai:

Igazolt Covid-19 fertőzött pedagógus:  0 fő

Igazolt Covid-19 fertőzött technikai dolgozó: 0 fő